Strony
Najnowsze komentarze
  W temacie
  • Elektronika ułatwiająca życie
   Elektronika jest dziedziną bardzo ułatwiającą życie. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że bardzo łatwo jest teraz w wielu aspektach. Mamy różnego rodzaju odkurzacze, które zastąpiły miotłę w trakcie …
  • Zdobywanie przydatnego wykształcenia
   Dzisiejszy świat bardzo mocno ewoluował i coraz rzadziej zawody jeszcze niedawno uważane za niezbędne dzisiaj są w odwrocie. W dużych miastach bardzo trudno jest znaleźć klasyczny zakład szewski czy snycerza, …

  Vps w chmurze

  Nadchodzi nowe, czy tego chcemy czy nie. Przyjęło się, że właściciel strony internetowej, która dobrze prosperuje musi posiadać przysłowiowego „dedyka” bądź maszynę VPS.
  Zaczynając jednak od początku… Maszyna dedykowana to fizyczny serwer znajdujący się w serwerowni. VPS natomiast to wirtualny serwer, część maszyny dedykowanej, podzielona na kilku klientów.
  Wybierając te opcje musimy zdawać sobie sprawę z zalet i wad takiego rozwiązania.
  Zaletą jest fakt, iż nie musimy dzielić przestrzeni pomiędzy innych użytkowników. Wszystko co robimy na tych maszynach, nie jest niczym ograniczone.
  Wady? Do głównych wad należy opcja awarii maszyny, w wyniku której tracimy kontakt z serwerem.

  Wraz z postępem technologii staramy się zastąpić dobre lepszym, czyli najprościej mówiąc eliminować wady i dostarczając nowych zalet.
  Taką opcją mogą być serwery VPS w chmurze. Co to dla nas oznacza?
  Oznacza to możliwość zmiany oferty w dowolnym momencie. W przypadku awarii nasza maszyna jest przenoszona na inną, co nie powoduje utraty danych.
  I co najważniejsze: Płacimy tylko za wykorzystane zasoby i za nic więcej.

  Leave a Reply