Strony
Najnowsze komentarze
  W temacie
  • Co nam daje przekaz multimedialny?
   Przekaz multimedialny daje nam wiele możliwości korzystania w prosty sposób z urządzeń elektronicznych. Przede wszystkim wielkim plusem multimedialnego przekazu jest jego prostota, która nie ogranicza stopnia rozbudowania takiego przekazu. Jest …
  • Inżynieria i jej zastosowanie
   Inżynieria jest nauką odnoszącą się do różnych dziedzin nauki. Przykładem może być inżynieria chemiczna oraz procesowa. Jest to dział nauki zajmujący się budową oraz eksploatacją urządzeń oraz instalacji znajdujących się …

  Vps w chmurze

  Nadchodzi nowe, czy tego chcemy czy nie. Przyjęło się, że właściciel strony internetowej, która dobrze prosperuje musi posiadać przysłowiowego „dedyka” bądź maszynę VPS.
  Zaczynając jednak od początku… Maszyna dedykowana to fizyczny serwer znajdujący się w serwerowni. VPS natomiast to wirtualny serwer, część maszyny dedykowanej, podzielona na kilku klientów.
  Wybierając te opcje musimy zdawać sobie sprawę z zalet i wad takiego rozwiązania.
  Zaletą jest fakt, iż nie musimy dzielić przestrzeni pomiędzy innych użytkowników. Wszystko co robimy na tych maszynach, nie jest niczym ograniczone.
  Wady? Do głównych wad należy opcja awarii maszyny, w wyniku której tracimy kontakt z serwerem.

  Wraz z postępem technologii staramy się zastąpić dobre lepszym, czyli najprościej mówiąc eliminować wady i dostarczając nowych zalet.
  Taką opcją mogą być serwery VPS w chmurze. Co to dla nas oznacza?
  Oznacza to możliwość zmiany oferty w dowolnym momencie. W przypadku awarii nasza maszyna jest przenoszona na inną, co nie powoduje utraty danych.
  I co najważniejsze: Płacimy tylko za wykorzystane zasoby i za nic więcej.

  Leave a Reply